Presstu.pl Wolsztyn

stat4u

Aktualności 2010


- Kolejna strona WWW, tym razem usługi fotograficzne...

System CRMLED Strona o jakiej marzy każdy fotograf, przejrzyste menu, najciekawsze zdjęcia w centralnej części strony i możliwość budowania własnych galerii, to tylko kilka najważniejszych aspektów podczas wdrażania kolejnej strony WWW, więcej poczytać można w dziale referencje. Cały projekt dostępny jest pod adresem www.fot-mar.pl.- System WebLED - zarządzanie siecią telebimów z jednego miejsca...

System CRMLEDWspółpraca owocuje! Jest nam niezmiernie miło pochwalić się przed wszystkimi sympatykami i kontrahentami PRESSTU.PL kolejnym listem referencyjnym. Tym razem naszą pracę i zaangażowanie doceniła firma CRM Sp. z. o.o. z Poznania, z którą współpracujemy na wielu płaszczyznach. Dziękujemy i jak zawsze prosimy o więcej...

Wdrożony przez naszą firmę system WebLed - posiada ogromne możliwości zarządzania siecią telebimów z jednego miejsca. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zdalna możliwość ingerencji użytkoników w treści wyświetlanych reklam na telebimie.

referencje


- Certyfikat Wiarygodności Finansowej

Certyfikat FinanseDnia 5 stycznia 2010r. PRESSTU.PL otrzymało Certyfikat Wiarygodności Finansowej wydany przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Certfikat został wydany na podstawie weryfikacji w bazach danych BIK - Biura Informacji Kredytowej, ZBP - Związku Banków Polskich oraz Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Tym samym zgodnie z kryteriami informacji gospodarczej w rozumieniu Ustawy o BIG z 9 kwietnia 2010r. Firma PRESSTU.PL jest jednostką wiarygodną finansowo!


- PRESSTU.PL na Biznes Mixer w SQ Stary Browar Poznań

dekanat 315 grudnia 2010r. zespół PRSESSTU.PL został zaproszony na spotkanie BIZNES MIXER, które odbyło się w clubie SQ Stary Browar w Poznaniu. Przy dobrej muzyce na żywo PRESSTU.PL otrzymało ''Świadectwo Ukończenia SM INNOWATORZY''. Podczas spotkania mieliśmy okazję raz jeszcze porozmawiać z przedstawicielami biznesu oraz nauki o wdrożonych systemach i kolejnych możliwościach rozwoju. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Ewy Soroki i Marzeny Leśnickiej AIP Poznań za dotychczasową współpracę i prosimy o więcej!

biznesmixer    biznesmixer   biznesmixer
- Oddanie kolejnego etapu prac nad cmentarzem w Rakoniewicach

RakoniewiceDnia 13 grudnia 2010 roku, nastąpiło przekazanie drugiego etapu prac nad cmentarzem parafialnym w Rakoniewicach. Ksiądz Proboszcz Zbigniew Stelmach, jest bardzo zadowolony z postępu prac - podjął decyzję o wdrożeniu kolejnego etapu, jakim jest uruchomienie w nowej odsłonie strony internetowej parafii. Zapraszamy do śledzenia zmian pod adresem www.parafiarakoniewice.pl .


- Prezentacja Systemu Zarządzania Cmentarzem WEBcmentarz dla 3 dekanatów Archidiecezji Poznańskiej

dekanat 3Dnia 25 listopada 2010 r. zespół PRESSTU.PL miał zaszczyt zaprezentować System WEBcmentarz dla przedstawicieli z 3 dekanatów Archidiecezji Poznańskiej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony szacownych gości. Dziękujemy Ks. Kanonikowi Proboszczowi Janowu Polcowi - Św. Józef O.K.Św. w Wolsztynie za zaproszenie. Spotkanie owocuje nowymi możliwościami oraz współpracą z kolejnymi parafiami!

dekanat    dekanat   dekanat
- Naszym systemom przyznano Certyfikaty SSL wydane przez "Powszechne Centrum Certyfikacji"

SSL Domena webcmentarz.pl zyskała potwierdzenie wiarygodności po przez wydanie certyfikatu przez "CERTUM - Powszechne Centrum Certyfikacji".

Zastosowanie protokołu SSL w naszym systemie umożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia z serwerem, dzięki czemu można być pewnym wiarygodności strony internetowej. Przesyłane taką drogą dane są w pełni zabezpieczone. Certyfikat SSL to rozwiązanie dzięki któremu możemy również bezpiecznie pobierać i przetwarzać dane osobowe co jest ogromnie ważne.

Certyfikaty SSL zapewniają m.in.:
a) bezpieczeństwo - szyfrowanie połączeń, bezpieczne przekazywanie danych osobowych,
b) wiarygodność - potwierdzenie tożsamości strony WWW lub serwera w Internecie,
c) zaufanie - świadczenie usług zgodnie ze światowymi standardami.


Dzięki połączeniu szyfrowanemu SSL wszyscy mają pewność, że dane przekazywane w trakcie użytkowania witryny nie zostaną przechwycone i wykorzystane przez osoby postronne.

Zabezpiecza CERTUM
- Kolejne wdrożenia PRESSTU.PL w Kotlinie Kłodzkiej

MiędzygórzeW dniach 11-14 listopada 2010 r. ekipa PRESSTU.PL przebywała w Wilkanowie, Międzygórzu oraz Jaworku miejscowości położone w Kotlinie Kłodzkiej w woj. dolnośląskim.

miedzygórze    miedzygórze   miedzygórze
dekanat


- Audytor wewnętrzny systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji wg wymagań normy ISO 27001:2005


Audytor Wewnętrzny    Audytor
Wewnętrzny   Audytor Wewnętrzny   Audytor Wewnętrzny

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 08-10 listopada 2010 r. uczestniczyliśmy w kursie dla "Audytorów wewnętrzny systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji wg wymagań normy ISO 27001:2005", który odbył się w Poznaniu i prowadzony był przez firmę SGS Polska Sp. z o.o. Systems & Services Certification. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż zespół PRESSTU.PL otrzymał Certyfikację uprawniającą do przeprowadzania audytów wewnętrznych bezpieczeństwa informacji w jednostkach zewnętrznych.

Certyfikaty

certyfikat

certyfikat

certyfikat

certyfikat
- Prezentacja - oferty dla Parafii

Dekanat
29 październiaka 2010r. zespół PRESSTU.PL miał okazję zaprezentować swój produkt "WebCmentarz" dla kolejnych 11 parafii z dekanatu Wolsztyńskiego. Spotkanie trwało ponad godzinę, gdzie jednoczesnie spotkaliśmy się z ogromnym uznaniem jak i możliwościami podjęcia wspołpracy w szerokim zakresie.
dekanat
- Płatności on-line we wszystkich naszych systemach

Płatności on-lineDynamiczny rozwój Internetu i jego globalne upowszechnianie się powoduje, że coraz szersze grono internautów korzysta ze znajdujących się na stronach WWW zasobów informacyjnych. Coraz częściej doceniają oni również wygodę związaną z dokonywaniem zakupów on-line. Wychodząc na przeci nowoczesnym rozwiązanią Firma PRESSTU.PL podpisała umowę z firmą PŁATNOŚCI on-line. Zintegrowany system płatności wdrażany jest kolejno w każdym z naszych produktów oferowanych przez nasza firmę.- KONFERENCJA "II FORUM GOSPODARCZE POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO - SPOTKANIE Z OKRĘGOWYM INSPEKTOREM PRACY"

Pałac WolsztynW miniony czwartek, 21 października 2010r. w Wolsztynie, w Hotelu "Pałac Wolsztyn" przy ul. Drzymały 4, odbyła się ciesząca się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców konferencja "II FORUM GOSPODARCZE POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO - SPOTKANIE Z OKRĘGOWYM INSPEKTOPREM PRACY", organizowana przez Wolsztyńską Izbę Gospodarczą, Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Wolsztynie. W konferencji uczestniczyło 70 osób w tym i firma PRESSTU.PL.- Innowacyjne technologie mobilne w Wolsztynie, projekt GPS odbija się szerokim echem...

Projekt GPSMineło zaledwie kilkanaście dni od wdrożenia innowacyjnego projektu "Szlaki GPS" w Wolsztyn a o Wolsztynie znów głośno w Wielkopolsce. Inspiracją dla stworzenia tego projektu były dla pracowników Urzędu Miejskiego w Wolsztynie szkolenia prowadzone w ramach projektu Wielkopolska Sieć Interesariuszy e-Rozwoju. Firma PRESSTU.PL zajeła się całym wdrożeniem i szczegółowym opracowaniem szlaków. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie WIR-u:
http://www.wir-wielkopolska.pl/aktualnosci/Innowacyjne-technologie-mobilne-w-Wolsztynie,57.html- XII szkolenie Projektu WIR

wirW dniu 19 października 2010 r. ekipa PRESSTU.PL brała czynny udział w szkoleniu pt. "Działania samorządów lokalnych Wielkopolski na rzecz skutecznego świadczenia usług e-administracji oraz zapewnienia mieszkańcom dostępu do Internetu", które odbywało się w Gostyniu w woj. wielkopolskim.
- Wdrożenia PRESSTU.PL w Kotlinie Kłodzkiej

DomaszkówW dniach 15-17 października 2010 r. ekipa PRESSTU.PL przebywała w Domaszkowie oraz Nowej Wsi miejscowości położone w Kotlinie Kłodzkiej w woj. dolnośląskim.

Domaszków    Domaszków   Domaszków


- AUDYT Centrum Innowacji Rozwoju i Transferu Technologii do Biznesu AE

audyt13 października 2010 PRESSTU.PL przystąpiło do AUDYTU proinnowacyjnego przeprowadzonego przez specjalistów z Centrum Innowacji Rozwoju i Transferu Technologii do Biznesu z Politechniki Poznańskiej. Pracownicy CIRITT przeprowadzili szerokokątne badania oferty oraz sposobu zarządzania firmą w celu uzyskania najwyższych i profesjonalnych efektów dla klientów.- NECROPOLIS EXPO Targo w Poznaniu

targi10 października 2010 r. Zespół PRESSTU uczestniczył w Targach NECROPOLIS EXPO w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Można było się tam dowiedzieć wielu ciekawych i interesujących wiadomości na temat nowości oraz panujących standardów panujących na rynku usług związanych z prowadzeniem cmenarzy.
- Brokering Finansowy

innowatorzy4 października 2010 roku odbyło się szkolenie, w którym braliśmy udział pt. Brokering Finansowy ma ono na celu przekazanie wiedzy, analizę i doradztwo związane ze źródłami finansowania działalności gospodarczej. Uczestnicy poznają m.in. szczegóły zawierania umów z bankami, możliwości zaciągania kredytów i leasingu oraz otrzymywania dotacji z funduszy unijnych. To wszystko zapewni im kompleksowy pakiet 8,5 godzin indywidualnego doradztwa, które odbywa się w okresie września - grudnia.- Spotkanie z rzecznikiem patentowym

innowatorzy28 wrzesień 2010 r. w Poznaniu zespół PRESSTU.PL brał udział w - spotkaniu z rzecznikiem patentowym - panem Pawłem Waszakiem, który przekazywał wiedzę związaną między innymi z ochroną baz danych, zasadami nieuczciwej konkurencji oraz ochroną praw autorskich.- Szlaki rowerowo-piesze w najnowszej technologii GPS - nowość w PRESSTU.PL

Szlaki GPS 1 października 2010 r. załoga PRESSTU.PL zrealizowała projekt "Szlaki gps", Gminie Wolsztyn oddano do publicznego użytku nową usługę opartą na technologii gps, która ułatwi zwiedzanie i poruszanie się na szlakach pieszo-rowerowych w gminie Wolsztyn.
Technologa gps staje się coraz bardziej powszechna i dostępna dla szerokiej rzeszy turystów. dysponując odpowiednim telefonem komórkowym lub innym urządzeniem z odbiornikiem gps współpracującym z oprogramowaniem typu AutoMapa, GARMIN poruszanie się po wybranym szlaku staje się o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze gdyż można pobrać z naszej strony internetowej ślady gps do urządzenia, po których będziemy się poruszać.
Do każdego ze szlaków wykonana została seria zdjęć obrazujących najpiękniejsze widoki i miejsca godne polecenia zarówno dla jadących rowerem, jak i poruszających się pieszo.
Dodatkowym elementem są wirtualne panoramy, wykonane w ciekawych miejscach godnych polecenia turystom zmierzających jednym z wyznaczonych szlaków.
W związku z uruchomieniem szlaków gps powstała nowa podstrona Wolsztyna znajdująca się pod adresem: www.szlaki.wolsztyn.pl.
Dodatkowo wydane zostały ulotki promujące szlaki rowerowo-piesze, które można pobrać z oficjalnej strony urzędu miasta w formie elektronicznej lub papierowej w gminnym centrum informacji oraz urzędzie miasta i gminy Wolsztyn.
Wszystko to przygotował zespół PRESSTU.PL


- Szkolenie "Jakość Obsługi Klienta" dla Przedstawicieli Handlowych naszej firmy

innowatorzyGłównym celem szkolenia było przekazanie wiedzy na temat profesjonalnej obsługi klienta budującej dobry image firmy. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze znaczeniem jakości w obsłudze klienta oraz zagadnieniami związanymi z komunikowaniem się z klientem. W trakcie jednodniowego szkolenia przedstawione zostały kluczowe kompetencje interpersonalne służące budowaniu satysfakcjonujących relacji z klientami, podstawowe techniki komunikacji istotne w obsłudze klienta, badanie potrzeb, typologia klienta, sztuka argumentacji i język korzyści dopasowany do stylu charakteru klienta, techniki asertywności, reagowanie na krytykę i trudne pytania, a także zastrzeżenia i obiekcje. Zajęcia miały formę wykładów połączonych z pracą w grupach i praktycznym zastosowaniem zdobytej wiedzy.- Konferencja regionalna "e-wielkopolska2010: Samorządy lokalne motorem rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Wielkopolsce".

wir2 Załoga presstu.pl uczestniczyła 1 czerwca 2010 r. w Hotelu Mercure Poznań w konferencji regionalnej pt.: "e-wielkopolska2010: Samorządy lokalne motorem rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Wielkopolsce" - poświęconą zagadnieniom rozwoju społeczeństwa informacyjnego w województwie wielkopolskim, ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowych wyzwań samorządów wielkopolskich w kontekście aktualnych inicjatyw i działań w regionie. Podczas konferencji nastapiło Na konferencji nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia sieci regionalnej przez jej Członków Założycieli. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną m.in.: wyniki diagnozy stanu rozwoju społeczeństwa informacyjnego w województwie wielkopolskim na podstawie "Diagnozy społecznej 2009" oraz wnioski diagnostyczne projektu WIR wywiedzione ze spotkań z samorządami lokalnymi; wyniki badań dot. zapotrzebowania przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego na e-usługi publiczne; wnioski dla działań władz lokalnych i organizacji pozarządowych dot. alfabetyzacji cyfrowej mieszkańców województwa; proponowane cele i działania Wielkopolskiej Sieci Interesariuszy eRozwoju.


         - Innowatorzy 2010

innowatorzy10 maja 2010 roku rozstrzygnięto Konkurs Innowatorzy 2010 - WEBcmentarz został lauretatem Konkursu, tym samym otrzymaliśmy paszport Szkoły Milionerów.
"Program transferu innowacji do biznesu - Innowatorzy" przyczynia się do zmiany mentalności środowiska akademickiego w stosunku do możliwości prowadzenia biznesu w oparciu o komercjalizację wiedzy. Uczestnicy programu mają możliwość zwiększenia świadomości z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej typu spin off lub spin out. W ten sposób nie tylko podnosi się poziom i jakość wykształcenia społeczeństwa oraz jego powiązanie z rynkiem pracy, ale również następuje zwiększenie konkurencyjności województwa wielkopolskiego.
         - Wielkopolska Sieć Interesariuszy eRozwoju

wirArtykuł pt. "Informatyzacja cmentarzy w Wielkopolsce", cyt. "Powyższe projekty pokazują możliwości zastosowania oraz funkcjonalność Internetu w takiej nawet dziedzinie jak opieka nad miejscami spoczynku tych, którzy już odeszli, przybliża ludziom nowoczesne technologie oraz pokazuje jak szerokie może stać się wykorzystanie ICT w życiu - obecnie i w przyszłości.".

- "Biznes, czyli kto kogo" TVP

tvp"Biznes, czyli kto kogo" w TVP Poznań 27.04.2010 o 18:55. W programie pojawła się relacja z Treningu Przedsiębiorczości, który odbył się 16 kwietnia, w ramach Konkursu Innowatorzy - zaprezentowano naszą koncepcję StartUPu.


- "TV Karat- relacja z wdrożenia pierwszego WEBcmentarza
- Wolsztyn: Po cmentarzu z GPS-em

radioKoniec z błądzeniem na cmentarzu w Wolsztynie. Miasto uruchomiło stronę, na której można znaleźć dane o wszystkich osobach spoczywających na tamtejszej nekropolii.


- Komputer i telefon komórkowy doprowadzą Cię do... grobu

gazetalubuskaWłaśnie powstała strona internetowa... cmentarza parafialnego w Wolsztynie. Bez problemu można więc znaleźć dane o bliskich zmarłych. Na dodatek przy pomocy GPS-a trafić na ich groby.


- Znajdziesz grób za pomocą GPS-a

gazetalubuskaW południe w wolsztyńskim ratuszu odbyło się spotkanie promujące nową stronę internetową www.cmentarzwolsztyn.pl


- Wolsztyński cmentarz w... internecie

gazetalubuska- Zatkało mnie, zatkało! Znalazłam groby swoich bliskich. Jestem w szoku. Są nawet współrzędne geograficzne. Mimo, że nie jestem opóźniona w nowościach technicznych i mało co mnie potrafi ostatnio zaskoczyć, to strona cmentarza mnie zbiła z nóg:)


P O L E C A M Y:
                                               


Copyright © by www.presstu.pl 2010 - 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone PRESSTU.PL. Projekt i wykonanie: zespół PRESSTU.PL.